Wednesday, September 26, 2018

OOTD: DENIM JACKET AND SHIRT DRESS + GIVEAWAY


Есента ми е омилено годишно време, не само поради пониските температури на времето, туку и поради фактот што едвај чекам да носам јакна. Без разлика на материјалот од кој се направени, јакните ми се можеби, најомилено парче на облека. Посебно обожавам јакни кои отскокнуваат во својот дизајн од останатите, баш како и оваа од брендот Replay. Во оваа покежуал комбинација тексас јакната е икомбинирана со кошула фустан во пруги, со есенска кобинација на бои и чизми до колена од новата колекција на Цаци Паковска за брендот Марвел. Се разбира ниту една комбинација не е комплетна без модни додатоци. Овојпат од брендот Parfois, ранец чанта во златна боја и супер кул обетки.   

Денешниот пост е во соработка со Fashion Group Macedonia, со кои ќе наградиме една наша читателка со шик маичка од нивниот нов бренд Superdry. 

Правилата на игра за маичка се следниве:
1. Лајк на Фејсбук (тука) или на Инстаграм страната (тука) на MissUrbanVibe 
2. Лајк на Фејсбук (тука) или на Инстаграм страната (тука) на Fashion Group, во зависност од тоа каде ќе коментирате и играте
3. Share на постот (само за оние кои играат на Фејсбук)
4. Тагнете неколку пријателки во коментар под овој пост

Право на учество во дарувањето ќе имаат само оние читателки кои ги исполниле сите услови за игра и на Фејсбук и на Инстаграм.  
Среќната добитничка ќе биде одбрана по случаен избор во петок на 28.09. 
Среќно на сите!Today I'm wearing:

Replay jacket
Mango dress
Marwell by Caci Pakovska shoes
Parfois bag and earnings

Make up: MAC Cosmetics 
Hair: Studio Pretty Woman

Photography: Stefan Nikolovski
Styling: MissUrbanVibe

Look at Vibe to look Your best
Love,
E

Thursday, September 20, 2018

PRINT vs. PRINT + GIVEAWAY


Овој пост е во соработка со Магнетик Скопје и како што ви најавивме по повод 5- годишнината на блогот и нашата долгогодишна соработка со нив, ќе ви доделиме шик чанта од брендот Carpisa. 

Правилата на игра се следниве:
1. Лајк на фејсбук (тука) или инстаграм (тука) страната на MissUrbanVibe
2. Лајк на фејсбук (тука) или инстаграм (тука)страната на Магнетик
3. Шерувајте го постот и тагнете во коментар под постот две пријателки 

Право на учество ќе имаат само читателките кои ги исполниле сите три услови за игра. Среќната добитничка ќе ја прогласиме со сабота на 22-ри септември.  
Среќно на сите!Today I'm wearing:

Weekend Max Mara dress & scarf
Zara shoes
Marella bag

Make up by: MAC Cosmetics Skopje
Hair: Studio Pretty Woman

Photography: Stefan Nikolovski
Styling: MissUrbanVibe

Look at Vibe to look You best
Love,
E

Wednesday, September 5, 2018

ESCAPE THE ORIDINARYToday I'm wearing:

Weekend Max Mara skirt & shirt
Pinko bag
Avon Far Away Rebel perfume
Zara heels

Hair: Studio Pretty Woman
Make up: MAC Cosmetics Skopje

Photography: Stefan Nikolovski
Styling: MissUrbanVibe

Look at Vibe to look Your best
Love,
E

Monday, September 3, 2018

FAR AWAY REBEL


How rebel are you? Are you confident, fearless new age woman? Do you like new tastes and have passion for new fragrance? If so, you are the perfect candidate for the new Avon Far Away Rebel challenge.

All you have to do is share your rebel photo on Facebook or Instagram, use #RebelGirl and #OvaSumJas, tag Avon Macedonia, and get all your girlfriends to like your stylish photo. You can read the whole story of the challenge on: Avon Cosmetics

Now, don’t waist your time and go post a killer photo capturing your rebel spirit and escape the ordinary

Emilija did for sure turnheads of the people passing by and she really did enjoy all the attention.  


Today I'm wearing:

Weekend Max Mara skirt & shirt
Pinko bag

Hair: Studio Pretty Woman
Make up: MAC Cosmetics Skopje

Photography: Stefan Nikolovski
Styling: MissUrbanVibe

Look at Vibe to look Your best
Love,
E