OOTD: DENIM JACKET AND SHIRT DRESS + GIVEAWAY


Есента ми е омилено годишно време, не само поради пониските температури на времето, туку и поради фактот што едвај чекам да носам јакна. Без разлика на материјалот од кој се направени, јакните ми се можеби, најомилено парче на облека. Посебно обожавам јакни кои отскокнуваат во својот дизајн од останатите, баш како и оваа од брендот Replay. Во оваа покежуал комбинација тексас јакната е икомбинирана со кошула фустан во пруги, со есенска кобинација на бои и чизми до колена од новата колекција на Цаци Паковска за брендот Марвел. Се разбира ниту една комбинација не е комплетна без модни додатоци. Овојпат од брендот Parfois, ранец чанта во златна боја и супер кул обетки.   

Денешниот пост е во соработка со Fashion Group Macedonia, со кои ќе наградиме една наша читателка со шик маичка од нивниот нов бренд Superdry. 

Правилата на игра за маичка се следниве:
1. Лајк на Фејсбук (тука) или на Инстаграм страната (тука) на MissUrbanVibe 
2. Лајк на Фејсбук (тука) или на Инстаграм страната (тука) на Fashion Group, во зависност од тоа каде ќе коментирате и играте
3. Share на постот (само за оние кои играат на Фејсбук)
4. Тагнете неколку пријателки во коментар под овој пост

Право на учество во дарувањето ќе имаат само оние читателки кои ги исполниле сите услови за игра и на Фејсбук и на Инстаграм.  
Среќната добитничка ќе биде одбрана по случаен избор во петок на 28.09. 
Среќно на сите!Today I'm wearing:

Replay jacket
Mango dress
Marwell by Caci Pakovska shoes
Parfois bag and earnings

Make up: MAC Cosmetics 
Hair: Studio Pretty Woman

Photography: Stefan Nikolovski
Styling: MissUrbanVibe

Look at Vibe to look Your best
Love,
E

Comments

  1. Copying the watch is very nice, this is a high-end style. Best UK Swiss Replica Watches Sale I really like this replica watch. The store service is very good, the quality of the watch is very good,Replica u boat watches and the price is very cost-effective, I think it is very cheap, good quality and low price.

    ReplyDelete

Post a Comment