TREND ALERT: SHADES OF BEIGE


Како и минатата, така и оваа сезона во тренд се парчињата на облека во сите нијанси на беж боја. Без разлика во каква прилика и да ги носите, овие парчиња се едни од оние во кои е паметно да инвестирате. 

Фустанот од Манго ми беше совршен пролетен улов и парче кое може да го транцформирам и за дневни и за вечерни прилики, се разбира со мали трикови. Оние кои сакаат полежерно издание, доволно е да ги заменат чевлите со балетанки или пак со патики. За вечеен изглед, маичката излегува од комбинацијата, додаваме убав накит, чевли на потпетица и добиваме сосема нов и свеж вечерен изглед. 

Вака комбинирани беж парчиња мене ми се соодветни за на работа, за дневно или попладневно кафе со пријателките, па дури и за некој деловен состанок кога е во кобинација мантилот, а без маичката. За да не бидат досадни и многу предвидливи, беж парчињата се разиграни со белата маичка и чевлите со златен глитер. 

Во однос на додатоците, комбинациите се неограничени. Ланче, обетки, поинаков колан, па дури и шапка одлично ќе ја надополнат комбинацијата. Сепак, внимавајте. Во овој случај, бидејќи фустанот е дезениран и се употребени уште неколку парчиња во беж боја, помалку е повеќе. 

Со вакви парчиња, се што треба да направите е да ја пуштите вашата имагинација и да уживате во правењето нови и секој пат, уште поинтересни комбинации. Today I'm wearing:

Mango trench
Mango dress
Levis T-shirt
Marwell by Caci Pakovska boots
Parfois bag
Mango belt
Parfois earrings 

Photography: Kosta Stamatovski
Styling: MissUrbanVibe
Make up: MAC Cosmetics Skopje
Hair: Studio Pretty Woman

Look at Vibe to look Your best
Love, 
E

Comments

Post a Comment