AUTUMN GREEN


Синоним за свежина и регенерација, зелената, со сите нејзини нијанси е боја на сезоната есен 2018. Таа доминираше на модните писти и колекциите на светски познатите модни куќи, па затоа и не изостанува и во колекциите на домашните брендови. Во оваа прва соработка со модната куќа Линеа не само што одбрав парче во најтрендовската боја на сезоната, туку и еден од најбараните модели на фустан. Целосно направен од тантела, во горниот дел во романтичен стил, со впешатлив израз и отворени рамена, а во долниот дел овој модел на фустан ја нагласува и истакнува силуетата на телото на оној кој го носи. 

Фустанот, инаку парче од есенската колекција на Линеа, може да се носи во повеќе пригоди: за вечерни излегувања, за свечени настани, на журки со другарки, а исто така јас би го искомбинирала и со тексас јакна и патики за некоја пладневна прилика, во покежуал варијанта. 

Најубавото е тоа што овој фустан можете да го искомбинирате со различен тип на чевли како салонки, балетанки, чизми до глужд и како што спомнав погоре, јас би го носела и со патики. Сепак, за оваа фотосесија го искомбинирав со чевли на висока потпетица во јака розева боја и кроко- чанта со металик финиш. 

За пригодата за која го носев, одговараше елегантен, но сепак впечатлив, и во зелена боја накит, токму како овој од Тесоро. 

Комбинациите се многубројни, а изборот е на вас, внимавајќи да биде во согласност со пригодата во која би го носеле ова исклучително секси парче од Линеа. Што и да одберете, нема да згрешите, бидејќи ова е еден од ретките модели на фустани, кој јас би го вброила во модни камелеони. 
Today I'm wearing:

Linea dress
Tesoro jewelry 
Mona bag
Mango pumps

Look at Vibe to look Your best
Love,
E

Comments

  1. You really can't beat the food at this place; they have the best vegetarian meals and the most adorable dishes for the kids. The service at NYC venues also was impeccable. The salad I had for dinner was delicious as well as the scallop appetizer. The main course of filet mignon and dessert soufflé was also awesome!

    ReplyDelete
  2. Conseils pour acheter une copie ici.mont blanc pas cher Les gens passent beaucoup de temps à chercher sur Internet, et il existe de nombreuses copies de marques de créateurs célèbres en vente ici, et nous pouvons être sûrs qu'elles sont de haute qualité et premium. C'est la première fois que j'achète un stylo copie. pas cher mont blanc pix Ce stylo m'a beaucoup surpris. La couleur est très discrète et la qualité est très bonne. Bon marché

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts